Tanssitunnit jatkuvat taas 14.8. 2018 alkaen

Aikuisten kaikille avoimet tanssitunnit 2018-2019

TI  Alkeet  klo 18.00-18.55
TI Keskitaso klo 19.00-20.15
KE Teematunti (vaihtuva teema ja taso) klo 18.30-19.25
TO Tekniikka (keski- ja jatkotaso) klo 19.05-20.15
PE Groove 18.00-18.55

Lisäksi joka kuukauden ensimmäisenä maanantaina pyritään järjestämään sambakoulutunti klo 19.30-20.30 baterian säestyksellä. Sambakoulutunneista tiedoitetaan erikseen. Joka kuukauden ensimmäisenä tiistaina treenataan keskitason tunnilla miesten tyyliä (kaikki tervetulleita).

Tuntikuvaukset löydät täältä.

Tanssitunnit ovat vain osa opetuksestamme, sillä Papagaiossa voit oppia myös soittamaan sambaa. Tarjoamme tunteja myös lapsille ja nuorille. Samba kuuluu kaikille!